Publikováno

Jen cvičení vám pěkné břicho nezaručí

Cvičení pro pěkné břicho je vyčerpávající

Myslíte si, že břicho zeštíhlíte hlavně cvičením? Že je nutné dělat stovky zkracovaček denně? Pak jste na omylu. Štíhlé břicho je především o stravě. A co víc, izolovaně břicho vůbec cvičit nemusíte. Připravili jsme pro vás několik pravd o plochém břichu. Možná jste o nich dosud ještě neslyšeli.

Vyvážený jídelníček je základ

Množství tuku v oblasti břicha nejsnadněji zredukujete efektivní dietou. Odborníci tvrdí, že až 70 % úspěchu při hubnutí či rýsování břicha je ve stravě. Zbývající podíl má cvičení. Pokud budete pouze cvičit a jídelníček si nepohlídáte, břicho určitě zpevníte. Bohužel ho však nezhubnete a vaše svaly zůstanou skryté pod vrstvou podkožního tuku.

Ať už z pohledu stravování nebo cvičení, k hubnutí břicha přistupujte vždy komplexně. Nezapomínejte na to, že nelze hubnout tuk pouze v určité oblasti těla. Vaše postava vždy hubne celkově a břicho může být i jednou z posledních partií, odkud vám tuk zmizí.

Cvičte břicho chytře

Když už cvičíte, tak místo zkracovaček volte cviky na posílení středu těla, tzv. core svalů. Nejedná se ani tak o silové cvičení, jako o balanční a stabilizační trénink. Tyto cviky pro vás mají i funkční význam do každodenních činností. Díky nim se naučíte dbát na správné držení těla – například když stojíte, tak přestanete vyhledávat polohu s prohnutými bedry, přinášející krátkodobou úlevu, protože vaše svaly kolem páteře budou mnohem silnější. Zároveň byste však měli svá bedra dostatečně protahovat, jelikož cvičení břišních svalů pro ně představuje velkou zátěž.

Nadměrné nadýmání snadno zhatí vaše plány

Jestliže si chcete udržet útlý pas, vyhněte se potravinám, co vás nadýmají. Pro někoho může být rizikové čerstvé pečivo, pro jiného zase luštěniny nebo syrová zelenina. Najděte potraviny, které vám způsobují problémy, a buď je z jídelníčku zcela vyřaďte, nebo je vhodněji upravte, abyste zabránili plynatosti. Věnujte i pozornost tomu, že potraviny, které za den sníte, zůstávají v trávicím traktu, a proto máte večer větší břicho než ráno. Je to normální jev a rozhodně byste si s ním neměli dělat starosti.