Publikováno

Kurz Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti

Orientální břišní tance žena v pohybu

Orientální tance jsou odjakživa symbolem ženské energie, jemnosti a krásy. Jsou smyslné a přinášejí i spousty zdravotních výhod. Okuste jejich podmanivost.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Břišní tance a benefity pro zdraví

Asi nejzákladnějším je fyzický aspekt, kdy se přirozeně a rovnoměrně posilují svaly celého těla. Především pak svaly středu těla. Nejedná se o viditelný pekáč buchet, ale o pevné a zdravé svaly vnitřní vrstvy břicha, funkční pánevní dno a bránici. Z toho dále plynoucí výhody pro zdravou páteř a celkové držení těla.

Další obrovskou výhodou břišního tance je rozpohybování pánve, která je centrem pohybu těla. Díky uvolněné pánvi dobře fungují svaly jak dolních končetin, tak trupu.

Emoční aspekt

Tanec jako takový je od pradávna považován za krásnou a přirozenou možnost, jak projevit své emoce. Uvolnit stres, napětí, prožít své nálady a postoje. Díky pohybu tělo uvolní endorfiny a tak orientální tanec přispěje i k dobré náladě.

Tělo je odrazem naší duše a je úžasné, jak skrze něj dokážeme vyjádřit sami sebe. Rozproudit životadárnou energii a nalézt vnitřní soulad a harmonii. K tomu všemu nám dopomůže právě orientální břišní tanec.

Co vše získáme a naučíme se v kurzu břišního tance

 • V tomto tanci uvolníme a zároveň rovnoměrně posílíme celé tělo.
 • Osvojíme si tradiční pohyby, tak jak je ženy dělají a prociťují již po staletí.
 • Naučíme se vnímat a prožívat hudbu.
 • Získáme ve svém pohybu jemnost a přirozenost sobě vlastní.
 • Naučíme se přijmout své tělo, přirozenost a ženskost.
 • Podpoříme hormonální rovnováhu celého těla.
 • Naučíme se autentickému projevu v tanci, ale i v životě.
 • Odpočineme si od běžných denních starostí a strastí.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Jakým způsobem probíhají lekce břišního tance

Cílem lekcí je naučit se jednoduchou choreografii tance. Nejprve začneme rozehřátím těla a poté se budeme věnovat krok po kroku dané choreografii. Probereme jednotlivé kroky a pohyby pánve. Postupně zapojíme paže a nakonec si celou sekvenci zatančíme na hudbu. Celou choreografii vypilujeme, a jakmile v ní získáme větší jistotu, budeme si užívat každý detail pohybu v souladu s krásnou hudbou. Jako závěrečný bonus nás čeká vystoupení lektorky.

Těšit se můžeme na základní i středně pokročilé prvky.

 • Provedení figury velblouda v chůzi dozadu.
 • Figura koníka.
 • Jak zapojit hadí paže.
 • Nacvičení veselého kroku.
 • Smyslné kroužení pánví.
 • Břišní tance s bubeníkem.

Naučit se základním pohybům můžete už teď

Určitě už se nemůžete kurzu dočkat. Naučit se základním pohybům můžete už teď.

Rozkročíme nohy na šířku pánve, kolena necháme lehce pokrčená, odemčená a podsadíme pánev. Postupně začneme posouvat pánev zleva doprava a zpět. Dále si zkusíme vysouvat pánev vpřed a vzad. Nakonec pohyb spojíme v jeden celistvý kroužek. Jakmile nalezneme v pohybu jistotu, můžeme přidat i chůzi do strany. Nohu vysuneme do kroku vždy v momentě, kdy jde pánev vzad.

Pokud zvládáme kroužek, hravě se naučíme i osmičku. Pánev se hýbe po diagonále z levého zadního rohu do pravého předního. Vše následně i na druhou stranu. Kolena stále jemně pokrčená.

Skvělými a jednoduchými prvky jsou také akcenty a shimmy. Hlavním prvkem této kategorie je twist, kdy se pánev rotuje a boky se střídavě stačí vpřed a vzad. Veškerý pohyb přitom celou dobu vychází pouze z boků.

Těšit se nadále můžeme na další horizontální kroužkyotočkyshimmy ramenosmičky hrudníkemvariace paží a další jemné pohyby.

Objevte svou vášeň pro orientální tance

Orientální břišní tanec je nádherným estetickým uměním, které přináší nespočet výhod, pokud ho praktikujeme pravidelně. Jakmile jednou naše tělo okusí jeho krásu, již nebude chtít přestat, a bude si o pravidelný pohyb říkat neustále. Díky takovému přirozenému pohybu pak můžeme žít vědomější a harmonický život, bez větších energetických výkyvů a propadů. Prožívat vše naplno a ve štěstí. Tak dejte se do toho.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu